Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarsobota, 24 czerwca 2023

Zegar Kamil Leszewicz

Wydarzenia

Pokaz ratownictwa technicznego podczas pikniku rodzinnego w SP 50

2 czerwca 2023 roku zostaliśmy zaproszeni na piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 50.

Jednym z punktów wydarzenia był pokaz ratownictwa technicznego. Nasi strażacy opowiedzieli o sprzęcie, który następnie został użyty podczas wycinania potencjalnej osoby poszkodowanej zakleszczonej w pojeździe. Jeden z naszych strażaków na bieżąco komentował widzom kolejne etapy prowadzonych czynności. Po zakończeniu pokazów rodzice wraz z dziećmi mogli zwiedzić wnętrze wozu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także spróbować swoich sił w zbijaniu pachołków szybkim natarciem.

Dyrekcji i organizatorom bardzo dziękujemy za zaufanie!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]