Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarczwartek, 6 marca 2014

Zegar Tomek Matuszczyk

Interwencje

Pożary traw na ul. Hutników i przy trasie DK1

Pożary traw na ul. Hutników i przy trasie DK1

6 marca 2014 roku, o godzinie 15:30 wraz z zastępem GBA z JRG CS PSP zadysponowano nas do pożaru trawy przy ul. Hutników. Ze zgłoszenia wynikało, iż trawa pali się na znacznej powierzchni.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest około 3 hektarów suchej trawy i trzcin na nieużytkach. Do pomocy zadysponowano zastępy GBA i GCBA z JRG 1. Pożar został ugaszony za pomocą tłumic i opryskiwaczy spalinowych.

Po zakończeniu działań przekierowano nas do pożaru trawy przy trasie DK1 w okolicach toru kieleckiego. Paliło się około 0,5 hektara trzcin i trawy. Do pomocy zadysponowano zastępy: GCBA z naszej jednostki oraz GBA z JRG CS PSP. Pożar ugaszono za pomocą tłumic, opryskiwaczy spalinowych oraz 2 linii gaśniczych. Spaleniu uległo łącznie około 3 hektarów trzcin i trawy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]