Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarniedziela, 30 kwietnia 2017

Zegar Kamil Dąbrowski

Interwencje

Podsumowanie miesiąca. Pracowity kwiecień

Podsumowanie miesiąca. Pracowity kwiecień.

Miesiąc kwiecień był wyjątkowo pracowity dla naszych druhów. Braliśmy udział w 57 interwencjach. Większość z nich miała związek z gwałtowną zmianą pogody.

Dnia 1 kwietnia w naszej jednostce oficjalnie powstał kolejny boks garażowy. Jeszcze w tym roku stanie w nim nowy pojazd ratowniczo – gaśniczy. Dzięki poświęceniu druhów, mieszkańców dzielnicy oraz hojności sponsorów prace nad boksem trwały niecałe 3 dni!

W dniach 18-26 kwietnia  zwalczaliśmy skutki gwałtownych opadów śniegu na terenie miasta. Nasze zadania polegały na usunięciu zagrożenia które stanowiły nadłamane konary drzew oraz zabezpieczeniu terenu. Interweniowaliśmy najczęściej w okolicach dróg publicznych oraz na terenach posesji.

Dnia 20 kwietnia po powrocie do bazy ze zdarzenia (zwisający konar drzewa nad jezdnią) przy ul.Bohaterów Katynia zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic 11 listopada z Brzozową. Wyjechaliśmy zastępem GBA (359[S]01). Po dotarciu na miejsce zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz odpięliśmy akumulatory w pojazdach. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W dniach 28-29 kwietnia zwalczaliśmy skutki gwałtownych opadów deszczu. Ze względu na podniesienie się stanu wód na wielu ulicach powstały rozlewiska a kilka posesji zostało podtopionych. Podczas kilkugodzinnych działań przepompowywaliśmy wodę z ulic, przydrożnych rowów oraz posesji między innymi przy ul.Rakowskiej, Zegarowej, Bugajskiej. W działaniach uczestniczyliśmy zastępami GBA oraz SLKw.

W piątek, tj 28 kwietnia tuż po powrocie z jednego z pompowań zostaliśmy zadysponowani na ul. Legionów w celu wspomagania działań Państwowej Straży Pożarnej podczas gaszenia pożaru autobusu hybrydowego. Na skutek pożaru doszło do wyrwania zaworu bezpieczeństwa butli, co spowodowało wyciek gazu CNG i jego zapłon. Palący się gaz utworzył wysoki na kilka metrów słup ognia. Autobus spłonął doszczętnie. Przez dłuższy czas wymagane było schładzanie pozostałych zbiorników z łatwopalnym gazem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz utworzeniu zasilania wodnego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GCBA.

Od 1 stycznia do dnia dzisiejszego (30 kwietnia) braliśmy udział w 103 zdarzeniach.
Pełna lista wyjazdów: TUTAJ

Aktualnie trwają przygotowania do miejskich obchodów dnia strażaka. Więcej informacji niebawem…

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]