Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 9 maja 2017

Zegar Kinga Gołąbek

Interwencje

Spis zdarzeń z dnia 8 maja 2017 r.

Spis zdarzeń z dnia 8 maja 2017 r.

W dniu wczorajszym byliśmy dysponowani do 4 zdarzeń.

O godzinie 10:14 SKKM w Częstochowie zaalarmowało nas do plamy oleju na jezdni ciągnącej się od dworca PKP Raków, aż do skrzyżowania z ulicą Krakowską.
Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA.

O godzinie 19:23 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej przy ulicy Rejtana. Na miejsce zadysponowano JRG 1, JRG CS PSP, zastęp GBA z naszej jednostki oraz zaalarmowano OSP Brzeziny Wielkie. Na miejscu stwierdzono pożar maszyny znajdującej się w jednym z budynków hali produkcyjnej. Pożar został opanowany przez pracowników przy pomocy agregatu proszkowego.
Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA.

O godzinie 20:33 zadysponowano naszą jednostkę do zadymienia w mieszkaniu przy ulicy Boya-Żeleńskiego. Do zdarzenia udaliśmy się w sile 2 zastępów. Na miejsce zadysponowano również zastęp z JRG 3 i drabinę z CS PSP. Po dojechaniu pierwszych zastępów okazało się, że wynikiem zadymienia była przypalona potrawa w jednym z mieszkań. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń oraz klatki schodowej w budynku.
Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępami GBA i GCBA.

Chwilę po powrocie do bazy z poprzedniego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani do wyczuwalnego zapachu gazu w budynku wielorodzinnym przy ul. Kuncewiczowej. Wyjechaliśmy dwoma zastępami. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono ulatniający się gaz w jednym z mieszkań. Będące na miejscu Pogotowie Gazowe dokonało pomiarów z wynikiem 600 ppm. Przyczyną zdarzenia był odkręcony kurek gazu w kuchence. Po przewietrzeniu mieszkania i dokonanych kolejnych pomiarów z wynikiem 0 ppm mieszkanie zostało przekazane protokołem pisemnym a zastępy wróciły do bazy. Na miejscu pracowały zastępy 250-43, 351-51, 352-25, 60, 359-01, 08.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]