Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 6 czerwca 2017

Zegar Kinga Gołąbek

Interwencje

Pożar zaworu gazociągu na terenie Koksowni Częstochowa “Nowa”

Pożar zaworu gazociągu na terenie Koksowni Częstochowa “Nowa”

Artykuł z jednej z naszych niedzielnych interwencji. W działaniach brał udział zastęp GBA 359[s]01.

4 czerwca 2017 roku około godziny 19:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o pożarze gazociągu niedaleko ulicy Odlewników.

Ze względu na możliwe zagrożenie na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 1, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 2, SCKn z kontenerem proszkowym z JRG 2, Oficera Operacyjnego Miasta jednocześnie alarmując naszą jednostkę, OSPL: Brzeziny Wielkie i Dźbów. Podczas rozpoznania okazało się, że pożar jest zlokalizowany na zaworze rurociągu.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wyznaczono strefę bezpieczną, przystąpiono do pomiarów stężeń gazu w powietrzu oraz rozpoczęto chłodzenie miejsca pożaru wodą przy pomocą działka wodno-pianowego z wozu. Pracownicy gazowni odcięli dopływ gazu oraz poczekano na wypalenie się resztek gazu. Strażacy za pomocą drabiny mechanicznej wykonali kolejnych pomiarów – tym razem w okolicach samego zaworu.

Na szczęście – nie doszło do większego uszkodzenia. Miejsce wycieku zostało uszczelnione, a strażacy zakończyli swoje działania. Kierował nimi mł. kpt. Paweł Gronkiewicz z KM PSP w Częstochowie.

http://czestochowa998.pl/pozar-zaworu-gazociagu-na-terenie-koksowni-czestochowa-nowa

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]