Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarpiątek, 14 czerwca 2013

Zegar Tomek Matuszczyk

Interwencje

Pożar magazynu na Rząsawskiej

Pożar magazynu na Rząsawskiej.

12 czerwca 2013 roku przed godziną 9:30 wybuchł pożar w magazynie hurtowni materiałów ociepleniowych, farb, lakierów, gruntów i tynków.

Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na całą blaszaną halę o powierzchni 1200 mkw. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane jednostki PSP i OSP z miasta oraz jednostki ochotników z gmin Poczesna i Mstów.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prądy wody i piany w natarciu na płonącą halę oraz zrobili otwory w ścianach, dzięki czemu można było podać prądy gaśnicze bezpośrednio na zarzewia. Na miejscu była Grupa Operacyjna KM PSP w Częstochowie oraz Komendant Wojewódzki PSP.

Opanowanie pożaru zajęło strażakom około godzinę. Niestety cały asortyment znajdujący się wewnątrz magazynu uległ spaleniu, a konstrukcja hali pod wpływem wysokiej temperatury uległa deformacji. Strażacy obronili część produkcyjną zakładu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]