Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 18 czerwca 2019

Zegar Kinga Gołąbek

Interwencje

Pożar, ćwiczenia i karambol – spis zdarzeń

Ostatni tydzień okazał się dla strażaków z Błeszna bardzo intensywny. Alarmowano nas bowiem aż do jedenastu zdarzeń.

W poniedziałkowe popołudnie zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda os na ulicy Wilczej, gdzie udaliśmy się zastępem GBA. We wtorek kilka minut po godzinie 16 zaalarmowano nas do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Olsztyn. Na miejsce wyjechaliśmy zastępami GBA oraz GCBA, wraz z nami działały także: 351[s]21, 351[s]25 z JRG1, 359[s]80 OSP Wrzosowa, 359[s]78 OSP Poczesna, 359[s]68 OSP Olsztyn, 358[s]65 OSP Słowik, a także samolot gaśniczy Dromader. Spaleniu uległo około 20 a. W drodze powrotnej zastęp GBA przedysponowano na ulicę Bohaterów Katynia, gdzie przy jednym z domów znajdował się rój pszczół.

12 czerwca na terenie zajezdni MPK odbyły się ćwiczenia dla jednostek straży pożarnej. Ćwiczenia zakładały dekontaminację służb pracujących w strefie skażonej kwasem siarkowym. Wyznaczeni pracownicy MPK w kombinezonach OP1 przeprowadzili wstępne badanie skażenia, po czym zastęp z naszej jednostki skierowano na myjnie w celu przeprowadzenia dekontaminacji w pierwszej fazie wapnem, następnie wodą. Następnie pracownicy dokonali kolejnego pomiaru skażenia na aucie.

W czwartek, 13.06. o godzinie 15:45 zostaliśmy zadysponowani na zabezpieczenie rejonu miasta JRG 1. W tym czasie zadysponowano nas na ulicę Bohaterów Katynia w celu pomiaru tlenku węgla w jednym z bloków. Kilka minut po godzinie 18 zastęp GBA udał się na ulicę Palmową w celu usunięcia gniazda os na jednej z działek.

14 czerwca w godzinach 16:00-21:00 zastęp GCBA z naszej jednostki zabezpieczał imprezę masową Frytka OFF-jazd. W drodze do bazy otrzymaliśmy zgłoszenie o karambolu na trasie DK 1, z bazy wyjechał także zastęp GBA. Na miejscu okazało się, że kierowca ciężarówki wyjeżdżając na trasę ze stacji paliw przy ulicy Bardowskiego kierował się nitką na Warszawę w kierunku na Katowice, jednocześnie uszkadzając po drodze jadące w odpowiednim kierunku samochody. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Nasze działania polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem wyznaczonym objazdem.

W sobotę o godzinie 13:00 zastęp GLBM udał się na ulicę Lipową w celu usunięcia gniazda szerszeni w jednym z bloków. W godzinach 21:00-2:00 zastęp GCBA po raz kolejny zabezpieczał imprezę masową Frytka OFF-jazd.

Zdjęcia: własne / Level100

Wideo: Level100

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]