Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarczwartek, 6 czerwca 2019

Zegar Kamil Leszewicz

Interwencje

Neutralizacja plamy na DK 1 i ul. Bugajskiej

4 czerwca 2019 roku o godzinie 16:54 nasza jednostka została zaalarmowana do plamy ropopochodnej na ulicy Bugajskiej.

Do działań zadysponowano również zastęp z JRG 1. Podczas rozpoznania okazało się, że plama ciągnie się od pobliskiego przystanku na DK 1 w kierunku Warszawy, a następnie ulicą Bugajską w kierunku Olsztyna do przejazdu kolejowego. Na miejsce przyjechał drugi zastęp z JRG 1 z zapasem sorbentu. Nasze działania polegały na sorpcji plamy. Do bazy wróciliśmy około 17:30.

SiŚ:
351[S]21 GBA 3/27/4,8 Scania P360 – JRG 1
351[S]50 SLPgaz Ford Transit – JRG 1
359[S]01 GBA 2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1329 AF – OSP Błeszno

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]