Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarponiedziałek, 29 kwietnia 2019

Zegar Kamil Leszewicz

Interwencje

5 osób poszkodowanych w zderzeniu na ul. Bugajskiej

28 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:16 zostaliśmy zaalarmowani do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Bugajskiej.

Ze zgłoszenia wynikało, że zdarzenie miało miejsce za przejazdem kolejowym w kierunku Olsztyna oraz dwie osoby miały być poszkodowane. Po rozpoznaniu potwierdzono zderzenie dwóch osobówek, a liczba poszkodowanych wzrosła do 5 – wszyscy byli przytomni i opuścili pojazdy o własnych siłach. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wraz ze wsparciem psychicznym do czasu przyjazdu pogotowia, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów ropopochodnych, a także kierowaniu ruchem.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni przez kierującego Fiatem Pandą, którego na łuku drogi wyniosło, zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Punto wskutek czego po obróceniu wylądował na poboczu.

Na miejscu działaliśmy z dwoma zastępami z JRG 1, czterema zespołami ratownictwa medycznego oraz patrolem policji. Wszyscy poszkodowani zostali hospitalizowani.

SiŚ:
351[S]21 GBA 3/27/4,8 Scania P360 – JRG 1
351[S]22 GBAPr 2/24+750 Renault Range D14 – JRG 1
359[S]01 GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 AF – OSP Błeszno
Zespoły ratownictwa medycznego
Patrol policji

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]