Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarpiątek, 22 lutego 2019

Zegar Kamil Leszewicz

Interwencje

Neutralizacja plamy ropopochodnej na al. Pokoju i DK1

22 lutego 2019 roku o godzinie 11:51 zostaliśmy zaalarmowani na al. Pokoju w celu neutralizacji substancji na jezdni.

Zgłoszenie dotyczyło odcinka od skrzyżowania al. Pokoju z ul. Próchnika w stronę trasy DK1. Po dojeździe potwierdzono zgłoszenie – śliska substancja rozlana była na szerokości ok. 30 cm i kończyła się na stacji paliw BP w kierunku Katowic. Na miejscu był obecny kierujący, z którego samochodu wyciekał olej napędowy.

Plama została zneutralizowana przy pomocy sorbentu. W miejscu działań występowały niewielkie utrudnienia w ruchu. W działaniach braliśmy udział razem z zastępami JRG CS PSP i JRG 1. Do bazy wróciliśmy o 12:35.

 

SiŚ:
250[S]21 GBA 2,7/16 Volvo FL 280 – JRG CS PSP
351[S]22 GBAPr 2/24+750 Renault Range D14 – JRG 1
359[S]62 GLBM 0,2/0,5 Ford Transit – OSP Błeszno

Zdjęcia: Klaudia Ścigalska

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]