Zegarpiątek, 1 lutego 2019

Interwencje

8 osób poszkodowanych w pożarze kamienicy

W czwartek, 17 stycznia, o godzinie 23:36 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w kamienicy przy ul. Równoległej w Częstochowie. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GCBA.

Po dotarciu na miejsce natychmiast wsparliśmy działania strażaków z JRG 1 oraz JRG CS PSP, którzy prowadzili działania gaśnicze od wewnątrz budynku oraz ewakuacyjne od zewnątrz przy pomocy drabiny hydraulicznej. Nasi ratownicy przy pomocy drabiny przystawnej D10W oraz drabiny nasadkowej przygotowali dostęp do kobiety oraz jej córki, które znajdowały się w oknie mieszkania na drugim piętrze do którego drzwi były objęte pożarem.

Następnie rota wyposażona w sprzęt burzący przystąpiła do przeszukania pozostałych pomieszczeń budynku. Mimo szybkiego opanowania sytuacji pożarowej, ze względu na silne zadymienie i problem z oddymieniem pomieszczeń spowodowany niewielkimi otworami wentylacyjnymi pracę prowadzono w aparatach ochrony dróg oddechowych. Ponadto nasze działania polegały na oświetleniu miejsca działań przy pomocy przenośnej najaśnicy.

Łącznie zostało ewakuowanych osiem osób, w tym czworo dzieci. Wszystkie trafiły do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

SiŚ:
250[S]25 GCBA 4/32 Volvo FMX 410 – JRG CS PSP