Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarniedziela, 23 czerwca 2019

Zegar Kamil Leszewicz

Interwencje

Podtopienia w Blachowni

Podtopienia w Blachowni

21 czerwca 2019 przez powiat częstochowski przeszła burza z obfitymi opadami deszczu. Tego dnia nasi druhowie interweniowali 3 razy w gminie Blachownia.

Pierwsze wezwanie o godzinie 14:24 dotyczyło zalanej kaplicy pogrzebowej przy ulicy Henryka Sienkiewicza 14 w m. Blachownia. Na miejsce wyjechaliśmy zastępem 359[S]01 wraz z przyczepą, na której do usuwania skutków podtopień posiadamy między innymi: 3x odcinki linii ssawnej, 3x pompy szlamowe oraz płaszcze przeciwdeszczowe i wodery. Podczas rozpoznania okazało się, że woda sięga aż do kolan. Wodę wypompowywaliśmy przy użyciu pompy pływającej Niagara.

Równocześnie drugi z naszych zastępów – 359[S]08 – zaalarmowany o 15:14 interweniował przy ulicy Świerkowej 26. W piwnicy woda zalegała na wysokość 20 cm. Użyliśmy pompy Niagara.

Przed godziną 16 zastępem z ulicy Sienkiewicza zostaliśmy zadysponowani do drugiej z interwencji, do której dojechał drugi nasz zastęp przedysponowany z ulicy Świerkowej. Przy ulicy Parkowej 50 było zalane podwórko wraz z posesjami i piwnicami. Do działań przystąpiliśmy wraz z użyciem pomp Niagara i szlamowych. Około godziny 19 zastęp 359[S]08 wrócił do jednostki.

O godzinie 18:21 zastęp 359[S]01 został zadysponowany na JRG 2 w celu zabezpieczenia rejonu miasta. Do bazy wrócił około godziny 21.

Łącznie w działaniach w gminie Blachownia udział brały 24 zastępy.

Zdjęcia: własne / Michał Figzał @ 112Częstochowa.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]