Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarniedziela, 2 stycznia 2022

Zegar Kinga Gołąbek

Aktualności Interwencje

Podsumowanie roku 2021

Rok 2021, pomimo wciąż panującej pandemii, był równie pracowity dla naszych strażaków jak ubiegłe lata i obfitował w dużą liczbę wyjazdów.

Nasza jednostka, zgodnie z prowadzoną przez nas ewidencją, wyjechała do 261 akcji ratowniczo – gaśniczych na terenie miasta i powiatu częstochowskiego.

Najbardziej pracowitym miesiącem dla naszych strażaków był lipiec z uwagi na gwałtowne i silne burze, które nawiedziły Koniecpol i okoliczne gminy. W ciągu dwóch dni, dwa zastępy z naszej jednostki i interweniowały ponad 22 razy przy usuwaniu zniszczeń.

Najczęściej do zdarzeń wyjeżdżał samochód GBA Mercedes – 209 razy.

Ciężki pojazd GCBA Man brał udział przy 43 zdarzeniach.

Lekkim pojazdem GLBM Ford Transit wyjeżdżaliśmy 22 razy.

Dwoma pojazdami w jednym czasie wyjeżdżaliśmy 12 razy.

W tym roku, choć w rygorze sanitarnym, zorganizowane zostały zawody sportowo-pożarnicze na różnych szczeblach. Drużyna kobieca z naszej jednostki brała udział w zawodach na szczeblu miejskim, wojewódzkim oraz krajowym.

  1. 19 czerwca 2021 r. drużyna kobiet zajęła 1 miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych drużyn OSP według regulaminu CTIF klasa A – kobiety organizowanych w Raciborzu.
  2. W dniach 27-28 sierpnia 2021 r. drużyna kobiet brała udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych drużyn OSP według regulaminu CTIF klasa A – kobiety zorganizowanych w Koninie, zajmując 8 miejsce.
  3. Zawody miejskie OSP zorganizowane 3 października 2021 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przyniosły drużynie kobiecej 1 miejsce w konkurencjach według regulaminu polskiego oraz 1 miejsce z musztry strażackiej.

W roku 2021, dzięki wsparciu mieszkańców, sponsorów oraz ciężkiej pracy Zarządu udało się pozyskać wiele funduszy i wykonać szereg prac remontowych w jednostce, a także zakupić ogromną ilość sprzętu i wyposażenia osobistego strażaków, zwiększając ich bezpieczeństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku włączyli się w rozwój naszej jednostki. 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]