Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarśroda, 2 lutego 2022

Zegar Kamil Leszewicz

Aktualności Interwencje

Porywisty wiatr dał się we znaki

30 stycznia 2022 roku uczestniczyliśmy w wydarzeniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tuż po zakończeniu byliśmy dysponowani do 10 interwencji związanych ze skutkami porywistego wiatru.

Już na powrocie z Placu Biegańskiego o 11:30, zadysponowano jeden z naszych zastępów na ulicę Michaliny. Zgłoszenie dotyczyło zerwanego poszycia dachu budynku.

Drugi z naszych zastępów został zadysponowany na ulicę Sportową – tam usunęliśmy powalone drzewo. Kolejnym zdarzeniem był załączony czujnik CO w mieszkaniu przy ulicy Barlickiego. Następne trzy zdarzenia dotyczyły przewróconych drzew na budynki przy ulicach: Słowicza, Św. Pawła, Spacerowej.

Przy ulicy Orlik-Ruckemanna działaliśmy w związku z naderwaną obróbką dachową. Na ulicy Bohaterów Katynia zabezpieczaliśmy uszkodzony daszek nad balkonem. Następnym zdarzeniem był wyjazd na ulicę Korfantego, na której drzewo blokowało wjazd na Walcownię. Ostatnim zdarzeniem tego dnia był złamany konar drzewa na garażu na ulicy Owsianej.

Całe szczęście nikomu nic się nie stało – jedynymi szkodami były szkody materialne.

Do zdarzeń wyjeżdżaliśmy zastępami: 359[S]01 GBARt 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 AF oraz 359[S]08 GCBA 6/40/3 MAN TGM 18.320.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]