Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarczwartek, 17 sierpnia 2023

Zegar Kamil Leszewicz

Ćwiczenia

Ćwiczenia ratownictwa technicznego w Wancerzowie

15 lipca 2023 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia ratownictwa technicznego na terenie zaprzyjaźnionego szrotu Moto Bajor w Wancerzowie. Od godziny 10 do 16 nabyliśmy cenną wiedzę, którą przekazał nam Amadeusz z KP PSP Polkowice. Po wstępie i omówieniu najważniejszych aspektów przeszliśmy do praktyki, w której przećwiczyliśmy:

  • stabilizację pojazdu klinami i podporami teleskopowymi,
  • usuwanie szyb samochodowych przy pomocy taśmy klejącej, zbijaków oraz Hooligana,
  • uwalnianie kończyn dolnych poszkodowanego kierowcy oraz pasażera z przedniego fotela,
  • ewakuację poszkodowanego przez bagażnik,
  • wykorzystanie pętli ratowniczej,
  • stabilizację poszkodowanego deską z wykorzystaniem przedniej szyby,
  • uzyskanie dostępu do kabiny ciężarówki poprzez jej tylną ścianę.

Bardzo dziękujemy za przyjazd i podzielenie się wiedzą!

Pełna fotorelacja znajduje się pod tym linkiem.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]