Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarniedziela, 2 października 2022

Zegar Kamil Leszewicz

Aktualności Interwencje

Zderzenie 3 osobówek i ciężarówki na DK46

2 października 2022 r. o godzinie 13:35 zostaliśmy zaalarmowani do zderzenia samochodu ciężarowego z kilkoma samochodami osobowymi na ulicy Bugajskiej.

Po dojeździe i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód ciężarowy oraz trzy samochody osobowe, a samo zderzenie miało miejsce na DK46 na granicy gminy Częstochowa i Olsztyn. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, odłączyliśmy akumulatory, udzieliliśmy wsparcia psychologicznego i zneutralizowaliśmy wycieki płynów eksploatacyjnych. Uczestnicy doznali niewielkich obrażeń dłoni i pleców.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Renault nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go Citroenem, który uderzył w hamującego przed nim Mercedesa. Renault chcąc uniknąć najechania odbił tuż pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy, który wskutek zderzenia zatrzymał się na poboczu.

SiŚ:
250[S]21 GBA 2,3/16 Renault Trucks D14 – JRG CS PSP
250[S]43 SCRt Scania P380 – JRG CS PSP
351[S]21 GBA 3/27/4,8 Scania P360 – JRG 1 Częstochowa
351[S]22 GBAPr 2/24+750 Renault Range D14 – JRG 1 Częstochowa
359[S]01 GBARt 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 AF – OSP Błeszno
Pogotowie ratunkowe
Policja

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]