Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarśroda, 3 maja 2017

Zegar Kamil Dąbrowski

Uroczystości

Miejskie obchody Dnia Strażaka w OSP Błeszno

Miejskie obchody Dnia Strażaka w OSP Błeszno

W poniedziałek 1 maja 2017 roku odbyły się obchody Dnia Strażaka, w których uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Częstochowy.

Jak co roku obchody rozpoczęto mszą świętą, która została odprawiona w kościele Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w dzielnicy Wrzosowiak. Celebrował ją Kapelan Strażaków Archidiecezji Częstochowskiej – ks. Sławomir Galasiński. Po jej zakończeniu uczestnicy udali się do siedziby naszej jednostki, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości.

Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Dźbów wciągnięto flagę państwową na maszt. Następnie Prezes Zarządu Miejskiego Powiatu Grodzkiego ZOSP RP w Częstochowie – dh Józef Kusal – przywitał zgromadzonych gości. Wręczono odznaczenia pożarnicze i wojewódzkie zasłużonym strażakom, a także wygłoszono okolicznościowe przemówienia i podziękowano strażakom za ich pracę.

W uroczystościach uczestniczyli m.in: Stanisław Gmitruk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Zdzisław Wolski – Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy, st. bryg. mgr inż. Jarosław Piotrowski – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz st. bryg. Paweł Zasępa – zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy. Po zakończeniu apelu zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]