Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarśroda, 2 marca 2022

Zegar Kamil Leszewicz

Aktualności Interwencje

Tragiczny finał poszukiwań zaginionych kobiet

Od 11 lutego trwały poszukiwania zaginionych kobiet – 45-letniej Aleksandry oraz jej 15-letniej córki Oliwii. Nasi strażacy pomagali w poszukiwaniach.

14 lutego 2022 roku o godzinie 11:30 po raz pierwszy zostaliśmy zaalarmowani do poszukiwań zaginionych kobiet. Punkt koncentracji Sił i Środków wyznaczony był na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych “Przyjaźń” przy ulicy Gronowej w Częstochowie. Po odprawie wraz z funkcjonariuszami Policji, udaliśmy się we wskazane tereny rozpoczynając od nieużytków przy ogródkach działkowych wzdłuż rzeki Konopki i w stronę ulicy Zdrowej. Następnym obszarem były nieużytki pomiędzy ulicą Wypalanki, a aleją Bohaterów Monte Cassino. Kolejno tereny zadrzewione za giełdą samochodową przy ulicy Poselskiej w stronę ulicy Wirażowej. Ostatnim sprawdzonym tego dnia punktem były zbiorniki wodne przy skrzyżowaniu ulicy Żyznej z Poselską.

Kolejnego dnia, 15 lutego, wznowiono poszukiwania. Rejonem koncentracji ponownie były wyżej wspomniane ogródki działkowe, a przeszukiwanym obszarem nieużytki oraz opuszczone działki na terenie ROD.

Zwłoki kobiet zostały znalezione 21 lutego 2022 r. w kompleksie leśnym niedaleko m. Romanów. Otrzymane 2 marca 2022 r. wyniki badań genetycznych potwierdziły ostatecznie tożsamość zaginionych mieszkanek Częstochowy.

Zdjęcia: Michał Figzał/112Częstochowa

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]