Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 7 lipca 2020

Zegar Kinga Gołąbek

Projekty

Podsumowanie zbiórki na rzecz domów dziecka w Częstochowie

W sobotę nastąpił finał naszej zbiórki “Strażacy dzieciom” na rzecz domów dziecka w Częstochowie.

W ramach akcji odwiedziliśmy placówki przy ulicy Legionów oraz ulicy Kazimierza. Dzieci miały szansę wsiąść do wozu strażackiego oraz zapoznać się ze znajdującym się w nim sprzęcie. Największą frajdę wywołał jak zwykle sprzęt gaśniczy.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym strażakom oraz mieszkańcom miasta Częstochowy i okolic, którzy zaangażowali się w zbiórkę ubrań, zabawek i środków higienicznych dla potrzebujących dzieci i młodzieży.

Akcja “Strażacy dzieciom” przerosła nasze oczekiwania, wśród darów znalazły się między innymi:

  • pampersy, nawilżane chusteczki, żele, mydła, szczoteczki i pasty do zębów;
  • zabawki, pluszaki, gry i puzzle dla dzieci w różnym wieku;
  • artykuły papiernicze (zeszyty, kredki, itp.) oraz książki;
  • ubrania i buty dla niemowląt, dzieci i nastolatków;
  • ponadto Xbox, rower, sanki, rolki, narty oraz wózek i łóżeczko.

Dziękujemy wolontariuszom z Banku Ciuszków za przekazanie kilku kartonów posegregowanych ubranek dla dzieci. Wyjątkowe podziękowania należą się także firmie WoziBus, która udostępniła nam swój samochód dostawczy za darmo. Dzięki Wam udało nam się dostarczyć wszystkie dary, dziękujemy!

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]