Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarpiątek, 28 lutego 2020

Zegar Kamil Leszewicz

Interwencje

Powalone drzewa i zerwany dach

Ostatnie dni dla naszych strażaków były pracowite – w ciągu 4 dni interweniowaliśmy 4 razy w związku ze skutkami silnych wiatrów.

Do pierwszego zdarzenia wyjechaliśmy 23 lutego o godzinie 21:11. Dotyczyło ono powalonego drzewa przy ulicy Limanowskiego. Zastęp GBA udał się na miejsce i potwierdził zgłoszenie. Pokaźnych rozmiarów drzewo przewróciło się uszkadzając linię energetyczną oraz 3 blaszane garaże – w jednym z nich znajdował się pojazd. Po odłączeniu prądu przez pogotowie energetyczne, przy użyciu drabiny mechanicznej z JRG CS PSP, przystąpiono do stopniowego odcinania konarów. Pojazd wewnątrz nie został uszkodzony, a działania zakończono około 3 w nocy.

Po 20 minutach od pierwszego wezwania otrzymaliśmy kolejną dyspozycję – tym razem dotyczyło starej drogi na Olsztyn – między Hutą Częstochowa, a Kusiętami. Do działań wyjechaliśmy drugim zastępem (GCBA). Razem z zastępem z Olsztyna usunęliśmy 8 powalonych drzew. Działania zakończyliśmy przed 23.

Następnego dnia, 24 lutego, o godzinie 9:02 wyjechaliśmy na ulicę Brzezińską. Interwencja była związana z zerwanymi blachami z budynku. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz uszkodzony dach.

27 lutego dwie minuty po godzinie 10 zadysponowano nas do powalonego drzewa przy alei Pokoju. Drzewo oparte było o blaszany garaż. Po usunięciu zagrożenia powróciliśmy do bazy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]