Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarponiedziałek, 3 kwietnia 2023

Zegar Kamil Leszewicz

Inne

Pokaz pierwszej pomocy podczas akcji Sprzątania Świata

31 marca 2023 roku wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata zorganizowanej dzięki Koło PZW Częstochowa Miasto wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Częstochowie.

W akcji brali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Po posprzątaniu brzegów rzeki Stradomki i przyległych terenów zaproszono uczestników na poczęstunek.

Następnie nasi druhowie omówili najważniejsze zasady podczas udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na sytuacje związane z wypadkami nad wodą. Demonstracja przeprowadzania rozpoznania u osoby poszkodowanej, wezwania i przekazania istotnych informacji służbom oraz procedura prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej – to jedne z wielu informacji przekazane zgromadzonym, którzy w praktyce wykorzystali je w celu ćwiczeń na rówieśnikach i fantomach.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]