Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarsobota, 31 marca 2018

Zegar Kamil Leszewicz

Ćwiczenia

Szkolenia z pożarów wewnętrznych w Pacierzowie

Szkolenia z pożarów wewnętrznych w Pacierzowie

31 marca 2018 roku gościliśmy w OSP w Pacierzowie celem szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.

Dowiedzieliśmy się wielu cennych rzeczy na temat zachowań ognia podczas pożaru wewnętrznego np. mieszkania. Poznaliśmy techniki gaszenia, które później stosowaliśmy w praktyce, a także nauczyliśmy się “czytania dymu” na przykładzie makiety domu. Najlepszą formą sprawdzenia naszych umiejętności było wejście do kontenera rozgorzeniowego, poczucia na własnej skórze ogromnych temperatur i doświadczenia jak wpływa chłodzenie gazów pożarowych na cały pożar.

Ogromne podziękowania dla instruktorów OLC FIRE, a przede wszystkim OSP w Pacierzowie!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]