Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarśroda, 26 października 2022

Zegar Kamil Leszewicz

Ćwiczenia

Ćwiczyliśmy na klasztorze jasnogórskim

19 października 2022 r. od godziny 9:30 uczestniczyliśmy w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie klasztoru jasnogórskiego.

Scenariusz zakładał dwa epizody: pożar, który powstał w garażu pomieszczeń klasztoru oraz pożar na terenie placu wewnętrznego, który wywołała osoba trzecia z terenu wałów jasnogórskich. Razem z jednostkami PSP i OSP doskonaliliśmy współpracę podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, budowania zaopatrzenia wodnego, komunikacji, a także sprawdziliśmy możliwości przejazdu pojazdami gaśniczymi na terenie obiektu.

Kolejnym etapem było oprowadzenie po poddaszu, strychach i w pomieszczeniach wraz ze zwróceniem uwagi na newralgiczne punkty oraz wskazanie wyjść ewakuacyjnych.

Ćwiczenia trwały przez 3 dni. Jednostki obecne w pierwszym dniu: OSP Błeszno, OSP Dźbów, OSP Gnaszyn, JRG 1, JRG 2, JRG 3.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]