Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 31 października 2023

Zegar Kamil Leszewicz

Ćwiczenia

Ćwiczenia w Technikum STM

27 października 2023 roku o godzinie 10 przeprowadziliśmy ćwiczenia w obiekcie szkoły Technikum STM przy ulicy Nadrzecznej w Częstochowie.

W trakcie zajęć w jednej z sali lekcyjnych na drugim piętrze doszło do pożaru. Personel placówki poinformował o zagrożeniu dyrekcję, która powiadomiła Straż Pożarną oraz rozpoczęła ewakuację obiektu. W trakcie przeprowadzanej przez personel ewakuacji dwie osoby: nauczyciel oraz uczeń, nie stawiły się w punkcie zbiórki.

Po dojeździe na miejsce dwóch zastępów 359[S]01 i 359[S]08 oraz konsultacji Kierującego Działaniem Ratowniczym z dyrekcją potwierdzono informację o pożarze i brakujących dwóch osobach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, po klatce schodowej rozwinięto jedną linię gaśniczą oraz podano jeden prąd wody w natarciu, wprowadzono 2 roty strażaków w celu przeszukania obiektu i ugaszenia pożaru. W trakcie działań doszło do zasłabnięcia jednego ze strażaków pomiędzy 2, a 3 piętrem. W tym celu wprowadzono rotę asekuracyjną RIT, która odnalazła i ewakuowała poszkodowanego. W trakcie działań natrafiono na dwie osoby poszkodowane, które zostały ewakuowane na zewnątrz, a następnie udzielono im Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. U jednej z nich stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia, w związku z czym wdrożona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Obiekt został oddymiony i przeszukany w celu wykluczenia dodatkowych osób, których nie znaleziono.

Z tego miejsca pragniemy podziękować dyrekcji, personelowi oraz uczniom za współpracę i możliwość przeprowadzenia ćwiczeń – dzięki nim obopólnie wiemy jak reagować w przypadku zagrożeń i poszerzamy swoje umiejętności.

Pełna fotorelacja znajduje się pod tym linkiem.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]