Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarponiedziałek, 8 grudnia 2014

Zegar Łukasz Gołąbek

Wydarzenia

Mikołajki w OSP

Mikołajki 2014

6 grudnia w naszej jednostce z inicjatywy strażaków przy wsparciu Fundacji Oczami Brata, Fundacji Mozaika, Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa, Rady Dzielnicy Błeszno i Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta zorganizowano spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Rodzice i bliscy zostawiali paczki w siedzibie OSP Błeszno dla swoich pociech już kilka dni przed Mikołajkami. Uzbierało się ponad 80 prezentów. W Mikołajki punktualnie o godzinie 15, Święty Mikołaj wjechał wozem strażackim na plac remizy. Dziesiątki uradowanych dzieci wraz z bliskimi śpiewało dla Mikołaja piosenki, biło brawo i krzyczało. Po powitaniu, Mikołaj zasiadł na specjalnie przygotowanym krześle i wraz ze swoim pomocnikiem wręczał prezenty grzecznym dzieciom.

Dzieci i ich bliscy oprócz możliwości spotkania z Mikołajem mogli także pomalować sobie twarz, pobawić się balonami, zwiedzić naszą remizę oraz obejrzeć sprzęt i samochody bojowe. Spotkanie ze Świętym Mikołajem zostało zakończone pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Mikołajki w naszej OSP:

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]