Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarśroda, 30 marca 2022

Zegar Kamil Leszewicz

Aktualności Wydarzenia

Bus pełen darów z Hiszpanii przyjechał do OSP Błeszno

Hiszpańska fundacja Amb Les Teves Mans zorganizowała zbiórkę darów na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Przedstawiciele fundacji osobiście przyjechali do naszej jednostki przekazując ponad 2000 kg darów.

Dzięki nawiązaniu międzynarodowych kontaktów z hiszpańską fundacją, odebraliśmy pomoc, którą następnego dnia przekazaliśmy do firmy Hegelmann Poland – z kolei pracownicy tej firmy przetransportowali całość darów na teren Ukrainy.

Naszymi rękoma” to hasło przewodnie fundacji Amb Les Teves Mans, która w swojej gminie L’Armentera oraz całej Katalonii, ogłosiła zbiórkę darów rzeczowych oraz funduszy na potrzeby związane z ciężką sytuacją humanitarną na terenie Ukrainy (https://www.facebook.com/associacioamblestevesmans/posts/2653483684796264). Od 3 do 18 marca 2022 roku dzięki darczyńcom udało się uzbierać 3500 euro oraz ponad 2000 kg darów, m. in.: środki medyczne, artykuły spożywcze dla niemowląt, koce termiczne, rękawiczki zimowe oraz pozostałe potrzeby wymienione na naszej liście https://ospbleszno.pl/dla-ukrainy/

27 marca pełny bus wraz z dwoma przedstawicielami fundacji, startując z gminy L’Armentera wyruszył w naszym kierunku pokonując 2200 km przez kraje, takie jak Francja, Niemcy oraz Czechy. Po dwóch dobach, 29 marca, gościliśmy naszych przyjaciół w jednostce. Po przywitaniu od razu pomogliśmy rozpakować wypełniony po sam dach bus (https://www.facebook.com/associacioamblestevesmans/videos/4781755951950528/). W trakcie wizyty przedstawiliśmy historię oraz oprowadziliśmy gości po naszej jednostce, pokazując m. in. sprzęt bojowy oraz salę tradycji. Zapraszamy ponownie!

O pomocy wysyłanej do Polski zainteresowały się lokalne media: https://www.tvcostabrava.com/joan-parareda/societat/solidaritat/lassociacio-amb-les-teves-mans-portara-aliments-i-material-a-polonia

Już tego samego dnia dary zostały przetransportowane przez zaprzyjaźnioną firmę Hegelmann Poland do ich siedziby, a następnego ranka ciężarówka pełna pomocy materialnej ruszyła w kierunku wschodniej granicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom oraz darczyńcom za okazałe wsparcie. Ten gest wskazuje na brak granic w obliczu pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękujemy!

Volem donar les gràcies a tots els organitzadors i donants pel seu gran suport. Aquest gest no mostra límits a l’hora d’ajudar els altres. Gràcies!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]