Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarwtorek, 6 lutego 2018

Zegar Kamil Leszewicz

Projekty

Defibrylator dla OSP KSRG Częstochowa-Błeszno

Defibrylator dla OSP KSRG Częstochowa-Błeszno

W imieniu Zarządu oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa-Błeszno zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe jednostki celem zakupu defibrylatora oraz defibrylatora szkoleniowego.

Jednostka powstała w 1918 roku. Jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Posiada 4 samochody: Mercedes Atego GBA, Jelcz 422 GCBA, Ford Transit GLBM, Ford Transit SLKw. W swoich szeregach zrzesza ponad 80 członków.

Co roku wyjeżdża do około 300 zdarzeń na terenie miasta Częstochowy jak i powiatu częstochowskiego. Bierze udział w różnego rodzaju zabezpieczeniach, odwiedza szkoły, przedszkola, domy dziecka przeprowadzając pogadanki, pokazy oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Celem zbiórki jest zakup defibrylatora oraz defibrylatora szkoleniowego, który znacząco przyczyniłby się do zwiększenia możliwości pomocy osobom poszkodowanym. Szybkie rozpoczęcie resuscytacji oraz użycie defibrylatora jest w stanie uratować ponad 75% osób z nagłym zatrzymaniem krążenia. Niestety jednostę nie stać obecnie na zakup takiego urządzenia.

Posiadając defibrylator mogą nie tylko pomagać, ale również szkolić siebie nawzajem, uczniów szkół znajdujących się na terenie naszego miasta, oraz dorosłych z zasad udzielania Pierwszej Pomocy, a także z obsługi takiego sprzętu jak defibrylator.

Bezpośredni link do zbiórki na https://pomagam.pl/ospbleszno

W imieniu całej jednostki prosimy o udostępnianie artykułu i linku bezpośredniego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]