Ochotnicza Straż Pożarna Częstochowa-Błeszno

...służymy społeczeństwu nieprzerwanie od 1918 roku

Zegarpiątek, 28 maja 2021

Zegar Kamil Leszewicz

Aktualności Interwencje

Pożar składu budowlanego w Częstochowie

26 maja 2021 roku o godzinie 20:45 zostaliśmy zadysponowani na Aleję Bohaterów Monte Cassino. Zgłoszenie dotyczyło pożaru składu budowlanego.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie – pożarem objęte było poddasze wraz z dachem, na którym znajdowały się panele fotowoltaiczne. Nasi druhowie wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do działań, m. in.: gasili pożar z drabiny mechanicznej, a także roty strażaków pracowały wewnątrz budynku gasząc i przegrzebując zgliszcza w celu dogaszenia. W tym samym czasie dbaliśmy o ciągłe zaopatrzenie wodne – niestety znikoma ilość hydrantów zlokalizowanych dookoła miejsca pożaru utrudniała te zadanie.

W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba – działania zakończyliśmy o 3:15. Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami: GBA oraz GCBA.

Zdjęcia: własne, Michał Figzał/112Częstochowa – dziękujemy!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. [więcej]