Zegarsobota, 19 lutego 2022

Aktualności Interwencje

Zerwana blacha i podbitka dachu – drugi dzień porywistego wiatru

19 lutego 2022 mimo, iż porywisty wiatr osłabł, nasi strażacy działali przy usuwaniu jego skutków. Tego dnia odnotowaliśmy 2 zdarzenia związane z uszkodzeniem dachów.

Do pierwszego z nich zadysponowano nas o godzinie 9:31 na ulicę 1 Maja. Tam doszło do zerwania blachy dachu na powierzchni ok. 400 m². Razem z zastępami z JRG 1, 3 oraz CS PSP zabezpieczyliśmy urwane elementy. Uszkodzeniu uległ zaparkowany samochód.

Drugim zdarzeniem, do którego zadysponowano nas o godzinie 17:02, była oderwana podbitka dachu domu jednorodzinnego przy ulicy Koszykowej. Po sprawieniu drabiny wysuwanej, tymczasowo zabezpieczyliśmy podbitkę przykręcając ją do dachu.

Do obydwu działań wyjechaliśmy zastępem 359[S]01 GBARt 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 AF.