Zegarpiątek, 18 lutego 2022

Aktualności Interwencje

Skutki porywistego wiatru: uszkodzone auta, budynki, bramy, dachy

17 lutego 2022 roku rejon całego kraju nawiedziły porywiste wiatry oraz obfite opady deszczu. Nasi strażacy od godziny 12 do 22 zmagali się z usuwaniem ich skutków.

O godzinie 12:10 zadysponowani zostaliśmy do pierwszego zdarzenia – na skrzyżowaniu ulicy Kucelińskiej z Aleją Pokoju udrażnialiśmy przejazd. Powodem interwencji była zalegająca woda. Kolejnymi zdarzeniami były:

• al. Niepodległości – powalone drzewo blokujące ruch,
  • ul. Strefowa – poderwany świetlik na dachu,
  • ul. Rakowska – zerwana siatka na budynku,
  • ul. Jastrzębia – zerwana papa na dachu,
  • ul. Wręczycka – pochylone drzewo na jezdnię,
  • ul. Powstańców Śląskich – uszkodzony samochód przez metalową sztachetę,
  • ul. Łukasińskiego – uszkodzone ogrodzenie przez powalone drzewo,
  • ul. Rapackiego – powalone drzewo na 3 zaparkowanych samochodach,
  • ul. Brzozowa – powalone drzewo na garaż,
  • ul. Wiśniowa – złamana lampa drogowa będąca pod napięciem.

Tego dnia uczestniczyliśmy w 11 zdarzeniach wyjeżdżając dwoma zastępami: 359[S]01 GBARt 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 AF oraz 359[S]08 GCBA 6/40/3 MAN TGM 18.320.