Zegarponiedziałek, 22 października 2018

Budżet Obywatelski 2018 – liczymy na Twój głos!

Głosuj na zadanie dzielnicowe nr 236 – pomóż zdobyć Naszej jednostce nowy samochód i komplety umundurowań specjalnych!

Tegoroczne głosowanie odbędzie się w dniach 22 października – 12 listopada. Prawo udziału w głosowaniu mają częstochowianie i częstochowianki od 13. roku życia. Głosować można:

• przez internet na stronie budzet.czestochowa.um.gov.pl w dniach 22.10 – 12.11 (do północy),
  • na kartach do głosowania w mobilnym punkcie do głosowania – autobusie „londyńczyku”, 6 listopada między 16:15, a 18:00 na terenie naszej remizy,
  • w komisji do głosowania w Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Focha 19/21 pok. 32 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30,
  • w miejscu zamieszkania, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do urzędu miasta (z tej możliwości mogą skorzystać osoby o ograniczonej możliwości ruchowej potwierdzonej orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności).

Nasze zadanie dzielnicowe numer 236

Zakup samochodu kwatermistrzowskiego 9-osobowego dla OSP KSRG Częstochowa-Błeszno pozwoli wymienić aktualnie użytkowany stary, bardzo awaryjny pojazd. Nowy samochód kwatermistrzowski pozwoli strażakom na bezpieczne przemieszanie się m.in na treningi drużyn do zawodów sportowo – pożarniczych czy młodzieżowej drużyny pożarniczej na zbiórki, treningi i wycieczki edukacyjne.

Zakup 15 kompletów umundurowania specjalnego znacząco poprawi bezpieczeństwo strażaków – ratowników biorących udział w działaniach. W komplecie umundurowania znajdzie się:

• Hełm strażacki,
  • Buty specjalne,
  • Mundur koszarowy,
  • Ubranie specjalne,
  • Polar,
  • Czapka zimowa,
  • Rękawice specjalne i techniczne.

Zakupiony samochód i umundurowanie będzie własnością Urzędu Miasta Częstochowy przekazane w użytkowanie jednostce OSP Błeszno.

Jak głosować drogą elektroniczną?

1. wejdź na stronę budzet.czestochowa.um.gov.pl i uzyskaj kod weryfikacyjny podając swój numer telefonu oraz numer PESEL
  2. następnie podaj otrzymany kod i przejdź dalej wypełniając formularz swoimi danymi osobowymi i zaznacz oświadczenie wieku
  3. znajdź zadanie dzielnicowe nr 236, wpisz liczbę punktów (1-10) i przejdź do podsumowania wysyłając odpowiedzi

Wykaz ulic:

• ŻARECKA nr 147-dk oraz nr 172-dk
  • ŻYCHLIŃSKIEGO
  • ŻYZNA

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/715253182164567/