Zegarponiedziałek, 24 czerwca 2024

Interwencje

Zajęliśmy 1 miejsce spośród MDP w Miejskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

22 czerwca 2024 roku nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w Miejskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

Zawody odbyły się na stadionie UKS Olimpijczyk Częstochowa przy ulicy Zdrowej. Nowo powstała drużyna juniorów – po 8 latach od ostatnich zmagań – w całkowicie nowym składzie zmierzyła się z dwoma konkurencjami: biegiem sztafetowym 400 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniem bojowym. Niezmiernie miło nam poinformować o zajęciu pierwszego miejsca! Cieszymy się z powrotu MDP do jednostki i zasileniu naszej sali tradycji pucharem wraz z dyplomem, cięższych głów o złote medale oraz nagród rzeczowych. Jednocześnie jeden z naszych druhów biorących udział otrzymał wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika. Zwycięstwo zagwarantowało nam przejście eliminacji i możliwość wzięcia udziału w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

W imieniu całej jednostki gratulujemy naszym najmłodszym i pozostałym drużynom biorącym udział oraz życzymy samych sukcesów w kolejnych latach.

Drużyna pod opieką druha Patryka Janasa oraz Łukasza Gołąbka i Wiktora Darnowskiego w składzie:

• Nadia Tamborowska,
  • Witold Chruszcz,
  • Artur Kazanowski,
  • Kacper Kępa,
  • Maksymilian Pazia,
  • Bartosz Pusty,
  • Jakub Socha,
  • Oliwier Stańczak,
  • Patryk Stańczak,
  • Adam Klimas (rezerwa),
  • Jakub Wydrychiewicz (rezerwa).

Pełna fotorelacja znajduje się pod tym linkiem.