Zegarponiedziałek, 7 października 2024

Aktualności Ćwiczenia

Ćwiczenia na obiekcie Huty Częstochowa – 29.10.2022 r.

21 września 2024 roku od godziny 13 mieliśmy okazję przeprowadzić intensywne ćwiczenia na terenie Huty Częstochowa, koncentrując się na gaszeniu pożarów wewnętrznych – jednych z najtrudniejszych, jakie mogą spotkać strażaka.

Tak jak dwa lata wcześniej, tak i w tym roku całodniowe ćwiczenia przyczyniły się do podniesienia umiejętności. Ćwiczenia te były kluczowym elementem naszego przygotowania do realnych interwencji w obiektach przemysłowych. W scenariuszu symulacji pożaru w jednym z budynków biurowych musieliśmy radzić sobie z trudnymi warunkami, takimi jak ograniczona widoczność, wysoka temperatura i skomplikowana struktura budynku. To, co wyróżniało te ćwiczenia, to możliwość pracy na rzeczywistym, dużym obiekcie, gdzie liczyła się nie tylko nasza sprawność, ale także precyzja działania. Dzięki temu zdobyliśmy cenne doświadczenie, które z pewnością pozwoli nam skutecznie reagować na podobne zagrożenia w przyszłości.

Pełna fotorelacja znajduje się pod tym linkiem.