Zegarczwartek, 22 lipca 2021

Interwencje

Usuwanie skutków burzy w gminie Koniecpol i okolicach

14 lipca 2021 roku przez gminę Koniecpol i okoliczne gminy przeszły gwałtowne burze. Nasi strażacy przez 2 dni pomagali usuwać ich skutki.

Dysponowano nas do zabezpieczania budynków mieszkalnych i gospodarczych z zerwanymi lub uszkodzonymi dachami, usuwania powalonych konarów z dróg i budynków oraz przechylonych drzew na linie energetyczne.

Do zdarzeń wyjechaliśmy łącznie 22 razy. W ciągu dwóch dni udział brało 15 strażaków z naszej jednostki.

Miejscowości, w których działaliśmy:

• Drochlin
  • Koniecpol
  • Luborcza
  • Łysiny
  • Olbrachcice
  • Ulesie
  • Ponik
  • Radoszewnica
  • Rogaczew
  • Rudniki
  • Soborzyce
  • Stanisławice
  • Stary Koniecpol
  • Wąsosz

Pragniemy podziękować gminie Koniecpol i jej mieszkańcom za wsparcie strażaków w formie gorących poczęstunków czekających w szkole podstawowej.