Zegarsobota, 22 lipca 2017

Zegar Łukasz Gołąbek

Interwencje

Iveco wjechało pod tramwaj na ulicy Jesiennej

20 lipca 2017 roku o godzinie 17:16 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Jesiennej z Południową.

Na miejsce zadysponowano również zastęp z JRG 1 i JRG CS PSP, pogotowie ratunkowe oraz policję. Nasi strażacy jako pierwsi dojechali na miejsce zdarzenia. Przystąpiono do zabezpieczenia, odłączenia akumulatora w samochodzie i odcięcia zasilania w tramwaju. W samochodzie dostawczym jechały 3 osoby, z których dwie o własnych siłach opuściły pojazd, lecz starszy mężczyzna skarżył się na duszności oraz bóle klatki piersiowej nie mogąc wydostać się z pojazdu przez zakleszczone drzwi.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięli drzwi i wydobyli poszkodowaną osobę. Umieścili poszkodowanego na deskę i przetransportowali go do karetki – w tym samym czasie udzielano poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy stabilizując głowę.

Dalszymi działaniami była neutralizacja płynów eksploatacyjnych. W tramwaju nie stwierdzono osób poszkodowanych.

SiŚ:
250[S]43 SCRt Scania P380 – JRG CS PSP